Nowości

Nowa Skoda Octavia MY 2013 - kolejne zdjęcia szpiegowskie

Szczegóły

Skoda oficjalnie zaprezentuje nowy model Octavii w listopadzie, ale już dzisiaj sprytne oko fotoreportera złapało na torze wyścigowym  Nürburgring  zamaskowaną wersję "mule". Pisaliśmy już jakiś czas temu o kolejnej nowości Skody, dziś więcej zdjęć.

Nowa Skoda Octavia 2013

fot. Carscoop

W sprzedaży nowy model pojawi się na początku 2013 r. i zostanie zbudowany na nowej  platformie modułowej MQB  Grupy VW, z której już obecnie korzysta Audi A3, Seat Leon i Golf MK7. Aczkolwiek pierwsze jazdy testowe dla dziennikarzy zaplanowano jeszcze w tym roku.

Nowa Octavia będzie lżejsza i nieco większa niż obecnie sprzedawana w salonach.  Długość pojazdu ok.4,8 m oraz większy rozstaw osi o 25 mm, tak aby oddzielić ją od Rapida. Skoda Octavia chce podnieść klasę pojazdu zachowując rozsądek cenowy podstawowych wersji, aby nadal być konkurencyjnym pojazdem na rynku. Firma nie planuje wyposażenia high-end, które jest drogie, mimo to Octavia będzie dobrze wyposażona.

Nowa Skoda Octavia 2013

fot. Carscoop

Jednostki napędowe będą takie same jak w VW Golfie. Spodziewać się możemy silników z serii TSI i TDI, w tym nagradzany wielokrotnie 1.4 TSI z systemem dezaktywacji cylindrów i nowy 1.6 TDI. Możliwa jest również wersja RS z 2,0-litrowym TSI EA888, który zostanie umieszczony w nowym Golfie GTI. Dla niezdecydowanych - rywale będą tupać nogami, bo moc poważnie nadweręży dumę konkurencji. Pod maską usłyszymy rżenie blisko 220KM. 

Źródło: Autoblog

   

NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE ZDJĘCIA

   
   

Galeria  

   
   
   
   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
5147541
   

Redakcja korzysta  

aparaty-autoflesz.jpg
   
   
© Copyright (c) 2006 - 2015 AutoFlesz.com Wszelkie prawa zastrzeżone.