Nowości

Wpływy z mandatów wpisane w budżecie na 2013 rok - 1,5 mld złotych

Szczegóły

Projekt budżetu na rok 2013 przewiduje, że z tytułu mandatów, grzywien i innych opłat skarb państwa ma wzbogacić się o 20,2 mld złotych. Tylko z samych mandatów min. Rostowski chce pozyskać 1,5 mld złotych.

Wpływy z mandatów wpisane w budżecie na 2013 rok - 1,5 mld złotychfot. Komenda Wojewódzka Policji 

Bardzo aktywna w ostatnim okresie jest Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektorzy łupią kierowców na potęgę – pisze fakt.pl

- Chcesz zarabiać, to musisz na potęgę wystawiać mandaty. Pensje inspektorów transportu drogowego zostały uzależnione od liczby wystawianych mandatów, nałożonych kar i zabranych dowodów rejestracyjnych – przekonuje fakt.pl

- Funkcjonariusze skarżą się, że są "zmuszani" przez przełożonego do karania nawet za błahostki. Inaczej mogą stracić pracę – czytamy w piśmie m.in. do wojewody lubuskiego, do którego dotarł fakt.pl

W arsenale funkcjonariuszy istnieją także inne środki zapobiegawcze, jak pouczenie czy upomnienie. Niestety, kierowcy nie mają się co łudzić. Punkty karne, ilość wypisywanych mandatów jest przeliczana na premie. Im więcej, tym lepszym jesteś funkcjonariuszem – tak to mniej więcej wygląda.

Chcielibyśmy się mylić, ale jak wytłumaczyć zaistniałą sytuację. To prawda, mamy w Polsce najwięcej wypadków w Europie. Pytanie jest inne, czy tylko kierowcy ponoszą za to winę?

Auto Gaz Holandia

Przykłady władzy nagminnie naruszającej przepisy ruchu drogowego niemal codzienni spływają na biurka naczelnego każdej redakcji. Nic nie można w tej sprawie zrobić? Poseł jest nietykalny, prezydent Warszawy nie strofuje swojego kierowcy jeśli przekracza prędkość o 50 km/h, szef  ITD nagminnie łamie prawo. Są tez inne patologie, np. policjant zatrzymujący hierarchę kościelnego dowiaduje się po paru dniach, że właśnie strącił pracę.

Przykłady idą z góry, karani są tylko kierowcy bez partyjnej przynależności płacący haracz (akcyza, podatki, etc.) za zbyt drogie paliwo na stacji. Min. Rostowski, w takiej sytuacji, tłumaczy iż w Polsce paliwo nie jest drogie. Punkt widzenia zmienia się, jak widać,  z pozycji siedzenia. Minister nie chce tylko pamiętać, że w przeliczeniu ceny paliwa na zarobki jesteśmy jednym z najgorzej opłacanych narodów.

Jeśli minister tego nie wie, to podpowiadamy, że ceny paliw mogą być niższe - wystarczy przeczytać o Wenezueli.

Przeczytaj także: dobre wieści przed świętami

 

Źródło: Fakt.pl

   

NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE ZDJĘCIA

   
   

Galeria  

   
   
   
   

Statystyka  

Odsłon artykułów:
5147541
   

Redakcja korzysta  

aparaty-autoflesz.jpg
   
   
© Copyright (c) 2006 - 2015 AutoFlesz.com Wszelkie prawa zastrzeżone.